Geamuri termopan - condens

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde ando » Joi Iul 26, 2012 11:00 am

Adriana Cioceanu scrie:... lemn , acesta este cel mai bun material de facut rame de geam si usi ! :lol:


Da, e cel mai bun, mai bate soarele pe el il mai vosesti, mai ploua se mai deterioreaza putin, si eventual mai lucreaza lemnul daca nu e bine uscat. :)
Avatar utilizator
ando
 
Mesaje: 57
Membru din: Joi Oct 02, 2008 11:00 pm

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde mihai_c » Lun Aug 06, 2012 10:10 pm

si la mine se face condens
mihai_c
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 17, 2012 12:59 am

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde agnesmaryo » Mar Aug 28, 2012 9:04 am

Conteaza firma de unde ai cumparat geamurile si nr de camere al termopanelor.
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde Valina33 » Mar Noi 27, 2012 11:45 am

Pe langa aerisire in fiecare zi de cateva ori mai trebuie sa-ti schimbi sticla. Acum este sticla speciala cu argon si chiar functioneaza. Eu din aia mi-am pus si chiar usuc rufe pe calorifer. Daca inainte curgeau geamurile mele ca la izvor, acum este foarte putina abureala in josul geamului. Trebuie insa sa ai grija ca geamul sa aiba intr-adevar argon.
Valina33
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Ian 24, 2012 12:41 pm

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde ange » Mar Dec 18, 2012 9:56 pm

E o problema destul de comuna, din pacate ma confrunt si eu cu ea. Pentru moment folosesc cate un dezumidificator in locurile cele mai afectate din apartament... pana reusim sa izolam peretii, sper ca pe undeva in primavara anului viitor.
ange
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Dec 18, 2012 9:48 pm

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde dantes » Sâm Dec 22, 2012 1:23 pm

Adevarul este ca in primul rand este de vina lipsa de caldura din apartamente, daca ar fi o temperatura constanta cred ca nu ar mai apare probleme cu mucegaiul s-au condensul, sa speram ca in viitor va fi mai bine.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde agnesmaryo » Mie Ian 02, 2013 2:34 pm

depinde daca sunt termopane originale, oricum trebuie mentinuta o temperatura constanta si trebuie aerisite camerele de cel putin 2 ori pe zi, dimineata si seara pentru a preveni aburii
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: Geamuri termopan - condens

Mesajde cristi2flor » Dum Ian 06, 2013 11:17 am

Recunosc ca si eu am probleme cu condensul iarna, am scos si rufele din casa, pe care le uscam pe uscator, aerisesc o data pe zi fiecare camera, chiar nu mai gasesc nicio solutie :cry:
cristi2flor
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 06, 2013 10:50 am

Anterior

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori