rolete

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: rolete

Mesajde cyucy » Joi Ian 29, 2015 2:58 pm

Fetita mea a pus acum ceva timp in urma asa ceva la ferestrele de la scoala, de la clasa! Inca nu au vechime pentru a putea sa ma pronunt, insa ca si aspect, la o sala de clasa, nu prea vin bine, dupa parerea mea! Poate la apartament se vad altfel fiind geamurile mai mici, dar la scoala....
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: rolete

Mesajde Php » Lun Oct 23, 2017 7:54 pm

Buna seara, imi permit sa-mi dau si eu cu parerea referitor la aceste rulouri pentru geamuri.Detin si eu astfel de rulouri aplicate acasa, sunt foarte folositoare.Iarna daca stau trase pastreaza temperatura camerei (camerelor), la fel si vara, in casa nu mai este aerul acela incins, in perioadele cand temperaturile ating chiar si 40 de grade.Recomand celor care vor sa-si puna rulouri sa evite modelele de rulouri din pvc, acelea sunt destul de paguboase, am avut si un astfel de rulou pe unul din geamuri si am renuntat din cauza ca la o furtuna mi s-a desprins o parte din el.Va recomand sa vedeti in acest filmulet de pe youtube cum functioneaza rulourile exterioare din aluminiu:
https://www.youtube.com/watch?v=HJZ9En2XyTg , poate va convinge acest filmulet sa va luati :)
Php
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 23, 2017 7:38 pm

Anterior

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron