Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde myky22 » Dum Apr 01, 2012 1:13 pm

Ce frumos arata usa din poza, noi am ales din termopan si sa stiti ca eu una nu sunt multumita, tot mai bine arata o usa din lemn.
myky22
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Dec 09, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde rhino82 » Mar Apr 17, 2012 5:25 pm

Usi cumparate prefer, dimensiunea de care am nevoie.
rhino82
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 03, 2012 5:16 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde tomageorge » Sâm Mai 12, 2012 1:05 pm

Usile pe care le gasim in magazine au o serie de dezavantaje, cum ar fi: dimensiunile standard, de multe ori nepotrivite cu cele ale locuintei noastre; calitatea, de cele mai multe ori slaba; designul si modelul de serie; feroneria ieftin? folosit?; etc.
Cele mai multe usi comercializate de marile magazine sunt din materiale substituente ale lemnului, mai rar celulare sau din lemn masiv. Aceste usi nu sunt furniruite, ci colantate. Autocolantul, desi aplicat conform unor standarde de calitate, este un material nerezistent in timp (se umfla in cazul usilor care suporta actiunea aburilor - cele de la baie si bucatarie, se poate zgaria usor, defectul nefiind remediabil). Pretul este unul dintre putinele avantaje ale usilor "de-a gata", dar si acesta, cu cat este mai mic, cu atat reflecta o calitate mai slaba si o durabilitate mai redusa a acestora.
Sfatul meu este sa alegeti usile "la comanda". Astfel puteti alege esenta din care doriti ca ele sa fie executate, modelul, dimensiunile, culoarea, feroneria, etc. Pretul obtinut de catre dvs. mi se pare putin cam mare. Puteti incerca sa il negociati sau va puteti orienta catre o alta societate comerciala. Depinde de zona in care locuiti... Pentru Bucuresti si imprejurimi va pot recomanda o firma ce se ocupa cu fabricarea usilor din lemn.
tomageorge
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 12, 2012 12:35 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde doinamicu2010 » Joi Mai 31, 2012 4:09 pm

Eu imi voi face la comanda. Pentru ca am trei usi si toate au dimensiuni diferite. Greu de gasit la fel.
doinamicu2010
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Feb 22, 2012 12:54 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde asmin » Mar Iun 05, 2012 11:37 am

prefer usile direct din magazin,pentru ca acum gasesti cam tot ce iti doresti,si culorile pe care le vrei fara sa mai faci comanda
asmin
 
Mesaje: 56
Membru din: Mie Feb 22, 2012 2:50 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde PAlin » Lun Iul 16, 2012 12:03 pm

asmin scrie:prefer usile direct din magazin,pentru ca acum gasesti cam tot ce iti doresti,si culorile pe care le vrei fara sa mai faci comanda

Total de acord cu tine, doar ca eu am niste usi tare ciudate si nu imi gasesc in magazin. Asa ca eu trebuie sa le comand. Si asa am facut acum o luna, cand am schimbat toate usile din casa. (Nu a fost chiar usor pentru buget) Dar am gasit un atelier care mi-a facut tot ce am vrut. Sunt foarte multumit de ei. De asta va pun si voua la dispozitie site-ul lor: usi-interior.eu
PAlin
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 13, 2012 12:02 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde agnesmaryo » Mar Iul 31, 2012 9:27 am

usile la comanda sunt excelente pentru ca pot fi personalizate dupa bunul gust
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde PAlin » Lun Aug 06, 2012 11:53 am

agnesmaryo scrie:usile la comanda sunt excelente pentru ca pot fi personalizate dupa bunul gust

Exact ce spuneam! Ai inteles perfect!
PAlin
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 13, 2012 12:02 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde andraivan80 » Lun Aug 06, 2012 4:16 pm

Eu iti recomand cu sinceritate usile de-a gata, din lemn stratificat. Si eu m-am chinuit mult sa gassc si bune si frumoase, pana la urma am luat de aici usiinterior.ro/ . Vezi ca au si niste promotii mi se pare. Bafta!
andraivan80
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 26, 2012 4:17 pm

Re: Usi de interior la comanda sau de-a gata?

Mesajde PAlin » Lun Aug 13, 2012 11:34 am

andraivan80 scrie:Eu iti recomand cu sinceritate usile de-a gata, din lemn stratificat. Si eu m-am chinuit mult sa gassc si bune si frumoase, pana la urma am luat de aici usiinterior.ro. Vezi ca au si niste promotii mi se pare. Bafta!

Se pot lua de-a gata si de pe usi-interior.eu, insa marimile nu corespund de fiecare data.
PAlin
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iul 13, 2012 12:02 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori