Stop lumina / caldura de la soare

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde cyucy » Dum Feb 15, 2015 9:55 pm

Rulourile exterioare sunt o alegere buna,insa eu am alta problema!Daca montez aceste rulouri,trebuie sa renunt la plasa de tantari,ceea ce nu-mi convine sub nicio forma pt ca vara,la noi sunt tantari! :cry:
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde nelad » Lun Feb 16, 2015 11:06 am

Eu prefer draperii usoare, mate care sa nu lase lumina sa intre cand le tragi. Nu sunt adepta rulorurilor deoarece sunt greu de intretinut si se murdaresc repede.
nelad
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:44 pm

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde IonAvramNazarin » Lun Feb 16, 2015 12:02 pm

Lumina si caldura Solara este cea mai benefica, economica si naturala sursa de care ne putem bucura. Incerc pe cat posibil sa mi fac treburile in casa pe timpul zilei ca apoi sa economisesc cat mai multa energie electrica.
IonAvramNazarin
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 13, 2015 12:57 pm

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde slly » Joi Feb 19, 2015 6:34 pm

recomand jaluzele exterioare din PVC maro
slly
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Dec 02, 2010 12:00 am

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde cettat » Lun Feb 23, 2015 10:20 am

Rulourile exterioare sunt estetice si bune, doar ca e mai aiurea daca stai la bloc si la un etaj superior pt ca cei ce monteaza, se cam feresc de acest lucru!
cettat
 
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde giani1974 » Mar Feb 24, 2015 2:10 pm

jaluzele exterioare recomand
giani1974
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 06, 2013 1:46 pm

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde Lamiita » Mie Feb 25, 2015 10:37 am

Ti-as recomanda rulouri din lemn, exterioare si o draperie cat mai groasa din catifea. Asta in cazul in care vara nu optezi ptr solutia cu folie de aluminiu, am vazut la foarte multi dar nu am folosit. Mi se pare inestetic.
Lamiita
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Feb 26, 2014 10:40 pm

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde Lacra Lacry » Vin Feb 27, 2015 4:57 pm

Buna. Si eu am apartamentul pozitionat cu fata la soare, dar nu am astfel de probleme. Am si aer conditionat, dar din cauza micutei care e mai sensibila nu il folosesc decat in situatii extreme. Totusi trebuie sa privim partea buna a lucrurilor, caldura dureaza cam doua-trei luni intr-un an, deci suntem mai avantajati pe sezonul rece. :) Eu am niste draperii foarte groase din material "doc" si sunt maro... le-am achizitionat de la Sophie (fara reclama).. incearca sa gasesti un magazin de-al lor...
Lacra Lacry
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 02, 2014 2:34 pm

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde valihurmuz » Mie Mar 04, 2015 9:02 pm

Din proprie experienta pot sa-ti recomand jaluzele exterioare din PVC alb. Le-am folosit cu succes la apartament si chiar le recomand.
Acum depinde si de preferintele fiecaruia.
valihurmuz
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Oct 14, 2014 10:38 am

Re: Stop lumina / caldura de la soare

Mesajde Ilie Madalina » Vin Mar 06, 2015 2:19 pm

valihurmuz scrie:Din proprie experienta pot sa-ti recomand jaluzele exterioare din PVC alb. Le-am folosit cu succes la apartament si chiar le recomand.
Acum depinde se de preferintele fiecaruia.


Jaluzele exterioare sau rulourile exterioare din PVC nu sunt deloc rezistente, in circa 2-3 ani crapa, isi schimba culoarea, se strica.... Cele mai bune sunt rulourile exterioare din aluminiu, care au lamelele umplute cu spuma poliuretanica, caseta, lamele si ghidaje toate aluminiu...
Mai multe detalii tehnice si beneficiile rulourilor exterioare din aluminiu puteti gasi aceesand:
http://www.rollconfort.ro/rulouri-exter ... luj-valcea
Fişiere ataşate
12.jpg
Ilie Madalina
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Ian 12, 2015 1:55 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron