Intrebare izolatie usa

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Intrebare izolatie usa

Mesajde soricel » Dum Apr 14, 2013 3:11 pm

Cum si cu ce pot izola mai bine o usa de lemn care s-a cam uscat si se simte curentul?
soricel
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Ian 31, 2012 7:48 pm

Re: Intrebare izolatie usa

Mesajde marcelb » Dum Apr 14, 2013 11:04 pm

Poti fi mai explicit? S-a uscat lemnul si se simte curentul prin crapaturile aparute, sau se simte curentul pentru ca usa nu mai inchide etans pe toc?

Daca problema este intre toc si usa poti sa o rezolvi cu o garnitura autoadeziva pe care o gasesti la orice magazin de bricolaj sau la metalo-chimice.

In schimb, daca au aparut crapaturi in usa, atunci va trebui sa chituiesti respectivele crapaturi. Chitul pentru lemn il gasesti la aceleasi magazine.
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Intrebare izolatie usa

Mesajde adipl » Dum Noi 17, 2013 10:08 pm

Si nu ai specificat ce fel de usa este: metalica sau de lemn? Conteaza si acest lucru!
adipl
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:25 pm

Re: Intrebare izolatie usa

Mesajde lorec » Dum Noi 17, 2013 11:53 pm

Pune niste scotch :)) si rezolvi. Asa mi-a pus sotul la un geam (pana sa pun termopane) .. :lol: :lol: :lol: :lol:
lorec
 
Mesaje: 53
Membru din: Mie Ian 26, 2011 10:31 am

Re: Intrebare izolatie usa

Mesajde mamaeb » Dum Noi 24, 2013 6:09 pm

lorec scrie:Pune niste scotch :)) si rezolvi. Asa mi-a pus sotul la un geam (pana sa pun termopane) .. :lol: :lol: :lol: :lol:

Exista un anume keder (sper ca asa se scrie) care se pune la usa pentru a nu mai intra curent!
mamaeb
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am


Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron