Usi de interior

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Usi de interior

Mesajde claudia_mami » Mie Iun 26, 2013 2:17 pm

Aceiasi problema o am si eu. Am vazut poze cu apartamente mobilate, fel si fel de modele de usi de interior insa acum grea decizia. As vrea ceva de calitate dar nu exagerat de scump.
claudia_mami
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Noi 03, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde mihaelamicu2001 » Mar Sep 03, 2013 1:44 pm

Daca nu ai umezeala in casa si te porti cu grija rezista destul de bine in timp si usile mai ieftine ...
mihaelamicu2001
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde marioarac » Lun Sep 09, 2013 10:10 pm

eu prefer usi din termopan albe ,sunt foarte bune si rezistente
marioarac
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Oct 01, 2011 8:06 am

Re: Usi de interior

Mesajde FlorinaMarinela » Dum Ian 05, 2014 9:36 pm

Eu si la interior prefer ca usile sa fie din termopan, maro. Sunt mai scumpe insa merita toti banii, zic eu.
FlorinaMarinela
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Noi 24, 2013 3:17 pm

Re: Usi de interior

Mesajde gabitudor » Mie Ian 22, 2014 5:05 pm

Am preferat sa nu investesc prea mult in usile de interior si am cumparat usi Bucovina, date doar cu grund, la 149 lei. Sunt dragute, dar balamalele sunt cam mici, si de aceea nu va sfatuiesc sa le adaugati cuiere prea grele ...
gabitudor
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Apr 23, 2011 9:36 am

Re: Usi de interior

Mesajde scenic » Dum Ian 26, 2014 11:15 pm

Hmm,usi de termopan in interior..unii ar zice ca nu sunt atat de indicate,dar si eu le prefer pentru ca sunt mai elegante,casa arata mai bine cu ele!Asa ca le recomand!
scenic
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde spaceman » Lun Ian 27, 2014 11:31 am

scenic scrie:Hmm, usi de termopan in interior... unii ar zice ca nu sunt atat de indicate, dar si eu le prefer pentru ca sunt mai elegante, casa arata mai bine cu ele! Asa ca le recomand!


Vad ca e un curent de opinie cu usile termopan la interior :) Or avea ele multe calitati dar numai elegante nu mi se par la interior! Cand ma gandesc la eleganta am in minte niste usi din lemn masiv, lucrate ingrijit si baituite/lacuite in tot felul de nuante de lemn.
Avatar utilizator
spaceman
 
Mesaje: 53
Membru din: Mar Feb 01, 2011 1:13 pm

Re: Usi de interior

Mesajde dantes » Vin Feb 07, 2014 8:38 am

Usile de termopan nu merg decat la baie si bucatarie in rest se pun usi din lemn, sunt mai elegante.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde cyucy » Lun Feb 17, 2014 8:44 pm

Mie-mi plac usile de interior de termopan!

In functie de modelul ales, sunt si foarte elegante,credeti-ma. Am vazut o casa frumaosa cu astfel de usi si nu arata rau deloc!

Deci... pro usi de interior dini termopan!
cyucy
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Aug 12, 2009 11:00 pm

Re: Usi de interior

Mesajde mishuletz » Dum Iul 13, 2014 7:30 pm

Am nevoie de niste informatii si, desi sunt noua pe acest forum, sper sa le primesc.
Locuiesc la bloc si am usi albe- nu stiu sa va spun ce fel, dar nu sunt din lemn, cred ca PAL- si as vrea sa le furniruiesc.
Am tot cautat informatii si am si vazut usile din comert, acelea de 4- 5 milioane vechi, dar nu imi plac. Aveti cumva idee cat ar costa furniruirea unei usi de 0, 72x 205 cm, dupa ce, in prealabil, o si decupam, sa punem sticla mata? Ar mai fi si curatarea tocului, sa il readuc la culoarea lemnului, sa il pot lacui...
Daca aveti stiinta de preturi practicate pentru furniruire, v-as fi recunoascatoare pentru informatii!
mishuletz
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 13, 2014 6:57 pm

Anterior

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator