Usi de interior

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Usi de interior

Mesajde Charma » Lun Feb 13, 2012 1:05 am

pentru usi de interior eu recomand Usile din aluminiu..sunt usoare si datorita traficului mare sunt cele mai potrivite . Binenteles ele pot fi si glisante sau daca aveti un hol lung cu multe usi sticla reflexiva va lumina tot holul.
Charma
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Feb 13, 2012 12:44 am

Re: Usi de interior

Mesajde muschu » Lun Feb 13, 2012 9:12 am

Charma scrie:pentru usi de interior eu recomand Usile din aluminiu..sunt usoare si datorita traficului mare sunt cele mai potrivite . Binenteles ele pot fi si glisante sau daca aveti un hol lung cu multe usi sticla reflexiva va lumina tot holul.


Poate ca la un interior modern merg usile din aluminiu, dar la un stil clasic, chiar daca sunt vopsite in nuante de lemn, tot cred ca ar fi ca si nuca-n perete.

La o locuinta, eu as alege mereu usile din lemn stratificat.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Usi de interior

Mesajde agnesmaryo » Mar Oct 16, 2012 2:15 pm

Si eu caut pentru casa usi la fel ca tine.
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: Usi de interior

Mesajde Valina33 » Mar Noi 27, 2012 11:39 am

Poti slabi usa din balamale ca sa se inchida mai usor. Te uiti in josul balamalei si vezi acolo loc pt imbus.In functie de balama vezi ce fel de imbus iti trebuie si largesti un pic pana usa se inchide mai usor.
Valina33
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Ian 24, 2012 12:41 pm

usi interior si exterior

Mesajde octa » Sâm Feb 16, 2013 4:41 pm

Ii cunoaste cineva pe cei de Holze? Sunt din Arad si pagina lor arata foarte frumos, a pus cineva usi de interior sau de exterior de le ei, sunt seriosi?
Am o casa noua si vreau sa pun usi de interior, usa de intrare exterior, parchet, scara, si daca se poate fete pentru dulapuri. Sau ce sfaturi imi dati?.
Si a doua intrebare ar fi ce este mai bun: lemn masiv sau lemn stratificat pentru usi de interior si exterior.
Multumesc!
octa
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Feb 16, 2013 4:21 pm

Re: Usi de interior

Mesajde ikamika » Lun Feb 18, 2013 10:22 pm

eu am usa din termopan doar la baie,cu oglinda cat toata usa si fata si verso,in rest ul casei am din acelea ieftine din carton presat si sunt extrem de multumita,pentru ca sunt foarte rezistente
ikamika
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Ian 04, 2013 7:32 pm

Re: Usi de interior

Mesajde rosalinda » Lun Feb 18, 2013 10:30 pm

ikamika scrie:eu am usa din termopan doar la baie,cu oglinda cat toata usa si fata si verso,in rest ul casei am din acelea ieftine din carton presat si sunt extrem de multumita,pentru ca sunt foarte rezistente


despre ce usi faci referire? est e pentru prima data cand aud de ele.

mercic.
rosalinda
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 15, 2012 12:10 am

Re: Usi de interior

Mesajde rosalinda » Lun Feb 18, 2013 10:32 pm

nici eu personal nu sunt de acord cu usile de interior din termopan -- asa ceva au pus parintii mei la casa si sincer nu da bine deloc...parca e spital plus ca nu sunt asa rezistente in timp...ma refer la balamale si clante. iar ei au mai intampinat si o alta problema: fiind puse cu o cunostinta locala au avut surpriza ca albul de pe profil sa nu coincida cu albul de pe bagheta asa ca aveti grija cand puneti si cu cine si la acest aspect.
rosalinda
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 15, 2012 12:10 am

Re: Usi de interior

Mesajde madalina31 » Mie Apr 10, 2013 9:03 am

Buna, am si eu o intrebare: am usa cu maner gen buton, nu stiu cum se numeste, si mi-a sarit arcul cu totul, asta dupa ce mi s-a blocat de vreo 2 ori, intrebarea mea este pot sa pun o alta clanta cu maner normal si ce-mi recomandati sa o cumpar sau mai bine sa caut un lacatus care sa o schimbe?????????

Multumesc
madalina31
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 10, 2013 8:58 am

Re: Usi de interior

Mesajde muha_huma » Mie Apr 10, 2013 5:38 pm

madalina31 scrie:Buna, am si eu o intrebare: am usa cu maner gen buton, nu stiu cum se numeste, si mi-a sarit arcul cu totul, asta dupa ce mi s-a blocat de vreo 2 ori, intrebarea mea este pot sa pun o alta clanta cu maner normal si ce-mi recomandati sa o cumpar sau mai bine sa caut un lacatus care sa o schimbe?????????
Multumesc


Daca nu schimbi toata broasca ci doar manerele, ar trebui sa se potriveasca si manerele clasice.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori