Usi de interior

Ferestre si usi, accesorii si decoratiuni pentru ferestre si usi, feronerie, glafuri, rolete, jaluzele, obloane, etc.

Re: Usi de interior

Mesajde baadgoood » Mie Noi 23, 2011 1:31 pm

am pus asemenea usi, au fost foarte greu de montat, se zgarie imediat, trebuie sa umbli cu ele ca si cu un ou
baadgoood
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde histria » Vin Ian 13, 2012 7:07 am

Frumoase sunt usile din lemn, lucrate responsabi. Dau interiorului caldura si sunt usor de intretinut.
histria
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 04, 2012 8:01 am

Re: Usi de interior

Mesajde elenafr » Sâm Ian 14, 2012 11:10 am

Mare problema cu usile de interior....Eu doresc sa le schimb. Imi doresc usi rezistente care sa faca fata unui copil de 2 ani care le tot tranteste si le zgarie cu jucariile.
Ce imi recomandati? Ce ma sfatuiti?
elenafr
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Noi 12, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde daroxi » Sâm Ian 14, 2012 1:43 pm

elenafr scrie:Mare problema cu usile de interior....Eu doresc sa le schimb. Imi doresc usi rezistente care sa faca fata unui copil de 2 ani care le tot tranteste si le zgarie cu jucariile.
Ce imi recomandati? Ce ma sfatuiti?


As zice ca in primul rand sa incerci sa-ti cumperi ce-ti place si ce-ti permiti. Usile de calitate le montezi pt. toata viata. Copilul o sa creasca si peste vreo 2-3 ani i se poate explica sa fie mai atent. Eventual amana schimbarea lor pana mai creste copilul.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Usi de interior

Mesajde ccrissy » Mar Ian 17, 2012 1:10 am

usile de interior din lemn mi se par cele mai potrivite si putina sticla, asa de design. In rest, cele glisante mi se par oribile si doar potrivite la debara si atat
ccrissy
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Ian 17, 2012 12:57 am

Re: Usi de interior

Mesajde elenafr » Lun Ian 23, 2012 2:32 pm

daroxi scrie:
elenafr scrie:Mare problema cu usile de interior....Eu doresc sa le schimb. Imi doresc usi rezistente care sa faca fata unui copil de 2 ani care le tot tranteste si le zgarie cu jucariile.
Ce imi recomandati? Ce ma sfatuiti?


As zice ca in primul rand sa incerci sa-ti cumperi ce-ti place si ce-ti permiti. Usile de calitate le montezi pt. toata viata. Copilul o sa creasca si peste vreo 2-3 ani i se poate explica sa fie mai atent. Eventual amana schimbarea lor pana mai creste copilul.


Multumesc pentru sfat,daroxi..Eu mi-as dori usi din lemn masiv.Oare se mai fac pe comanda?!Am nevoie de dimensiuni care nu se gasesc in comert.
elenafr
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Noi 12, 2010 12:00 am

Re: Usi de interior

Mesajde Gavriloi Adina-Mirabela » Mar Ian 31, 2012 11:26 pm

Eu am avut usi termopan si nu numai ca s-au stricat clantele, dar aveai impresia ca esti intr-un magazin, nu intr-o casa.
In plus, din cauza ca se inchideau ermetic, am avut si un accident cu niste gaze care nu a mai reusit sa iasa din camera respectiva.
Grija mare!
Gavriloi Adina-Mirabela
 
Mesaje: 47
Membru din: Vin Dec 09, 2011 11:25 pm

Re: Usi de interior

Mesajde leo50 » Joi Feb 02, 2012 11:16 am

Recomand usile din lemn masiv, sau lemn stratificat, iar vizavi de copil iti sugerez sa mai astepti pana mai creste, poate vine si al doilea, chiar recomand sa ai doi copii, avand numai unul, devine egoist.
leo50
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 20, 2012 10:06 am

Re: Usi de interior

Mesajde anfreutza8520 » Sâm Feb 11, 2012 9:35 am

nu este indicat sa iti pui usi interioare din termopan, poti opta pentru usi din lemn sau din pal. Cele din pal arata bine in casa, insa oricat le-ai sterge mi se pare ca tot se vad urmele degetelor pe ele
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: Usi de interior

Mesajde daroxi » Sâm Feb 11, 2012 10:56 am

elenafr scrie:Eu mi-as dori usi din lemn masiv.Oare se mai fac pe comanda?!Am nevoie de dimensiuni care nu se gasesc in comert.


Da, sigur ca se fac la comanda. In fiecare oras/zona exista firme de profil sau mici meseriasi care se ocupa cu lemnul. Conteaza insa sa fie lemnul de calitate, eventual sa nu fie din rasionoase daca nu e lemn triplustratificat. Or sa fie insa mai scumpe decat usile de PAL, MDF, etc care se gasesc in comert. Insa aspectul lor si plusul de calitate care il dau camerei ...
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ferestre si usi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori