culori pereti bucatarie

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

culori pereti bucatarie

Mesajde suzana » Joi Apr 19, 2012 8:06 am

Sincer sunt o fire dinamica, imi plac culorile vii, un verde fistic, roz ticlam.
Imi doresc o bucatarie verde fistic cu alb din care sa faca tot cu aceste culori parte si mobila ...
suzana
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Ian 17, 2012 8:56 pm

Re: culori pereti bucatarie

Mesajde muschu » Joi Apr 19, 2012 3:49 pm

Si eu am cochetat cu ideea de a combina verde si alb in bucatarie, chiar mi-am salvat niste imagini la momentul respectiv, le atasez, poate te inspira.

Imagine

Imagine

Imagine

In cele din urma eu am mers pe o nuanta de "ciocolata", bucataria fiind deschisa verdele nu s-ar fi potrivit cu locul de luat masa, amenajat intr-un stil clasic.
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: culori pereti bucatarie

Mesajde anfreutza8520 » Dum Apr 22, 2012 8:02 am

eu am optat pentru mobila oranje cu crem, iar culoarea peretilor diferita (o amestecatura intre oranje, rosu si maro, dar care da foarte bine spre surprinderea noastra...)
anfreutza8520
 
Mesaje: 55
Membru din: Mar Ian 31, 2012 10:10 pm

Re: culori pereti bucatarie

Mesajde gheous » Lun Apr 23, 2012 11:25 pm

Consider ca tavanul sa ramana alb (neaparat hota). Ca si culori ceva in ton cu faianta (care se pune gen brau intre blat si dulapuri suspendate) sau/si cu mobila.
gheous
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: culori pereti bucatarie

Mesajde Ramo Mona » Mar Sep 18, 2012 10:07 pm

bucataria mea e alba dar o voi accesoriza cu nuante placute ca sa nu mai para asa monotona
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: culori pereti bucatarie

Mesajde crespo » Mie Oct 17, 2012 9:18 am

In bucatarie la mine e alb, in var, consider ca e cel mai sanatos. Varul e indicat pentru bucatarii si bai, se poate pune si culoare in el ca sa fie in ton cu mobila si restul obietelor din bucatarie.
crespo
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Noi 04, 2010 12:00 am


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron