Vopsire lambriu

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Vopsire lambriu

Mesajde sito » Mie Sep 09, 2020 8:17 pm

Salut,
Am o casuta cu lambriu pus acum cel putin 15 ani, pe care as vrea sa il vopsesc in alb, ca sa mai lumineze camerele. Intrebari:
1. Exista vreo vopsea care sa poata fi aplicata direct peste (evident, dupa ce il curat, si eventual degresez)?
2. Daca nu se poate vopsi direct peste, care e procedura? se curata cu ceva smirghel , degreseaza si se aplica vopseaua ulterior?
3. daca se face ca la punctul 2:
-un slefuitor cu vibratii ar ajuta?
-ce granulatie pentru smirghel
-cu ce slefuiesc adanciturile dintre scanduri fara sa afectez forma marginii, manual sau cu ceva cap rotund/conic?

Multumesc
sito
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 09, 2020 8:13 pm

Re: Vopsire lambriu

Mesajde leberc » Lun Sep 18, 2023 7:58 am

Pentru a vă ajuta să învățați engleza pe cont propriu, vă oferim programul nostru English Practice. Acesta este, în esență, un profesor de engleză virtual sau un tutore. Programul nostru English Practice joacă rolul unui profesor care poate fi alături de dumneavoastră și vă poate ajuta la lecțiile de engleză All Right Pro. Vă va costa de multe ori mai puțin, iar acest ajutor va fi chiar mai bun și mai eficient. Puteți încerca programul nostru gratuit English Practice pentru a vă convinge singur. Acesta are un număr suficient de texte de practică în limba engleză.
leberc
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 18, 2023 7:56 am


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron