Tencuit peste instalatie electrica aplicata.

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Tencuit peste instalatie electrica aplicata.

Mesajde rtynio » Sâm Apr 06, 2019 5:36 pm

Buna ziua, rog cateva sfaturi din partea cunoscatorilor in domeniul tencuielilor. Am o casa de tencuit la interior in jur de 600mp si nu ma pot hotara daca este mai ok tencuiala mecanizata sau manuala avand in vedere ca instalatia electrica este aplicata peste caramida si nu ingropata. In plus nici peretii nu sunt foarte drepti. Eu as opta pentru tencuiala mecanizata pe baza de ipsos dar nu stiu cat de ok este pentru baie/bucatarie si de asemenea nu stiu daca suporta incarcatura mai mare avand in vedere cele mentionate mai sus. Multumesc anticipat pentru orice sugestie/sfat.

Cu respect,
Robert
Fişiere ataşate
IMG_20190406_141450.min.jpg
rtynio
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 06, 2019 5:33 pm

Re: Tencuit peste instalatie electrica aplicata.

Mesajde Cris Apropo » Mar Mai 28, 2019 11:03 pm

Referitor la tencuiala pe baza de ipsos este revoandabil numai in cazul in care pertii sunt drepti, deci va fi incarcatura mica. Dupa cum spui, peretii tai nu sunt drepti, iti recomand tencuiala fara ipsos.
P.S. Daca vei face cvea cu ipsos vei avea foarte multe crapaturi unde trebuie sa incarci prea mult.
Cris Apropo
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Oct 01, 2018 4:00 pm

Re: Tencuit peste instalatie electrica aplicata.

Mesajde Cristinelu » Mie Oct 16, 2019 9:46 pm

Parerea mea este tot cea manuala.
Cristinelu
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Iun 16, 2019 5:41 pm


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori