Un perete grena in dormitor.

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Un perete grena in dormitor.

Mesajde Suky » Lun Sep 21, 2015 2:54 am

Buna,

Vreau sa schimb culoarea peretilor in dormitor si ma gandeam sa fac un perete grena(acum e un verde brotacel). Ce culoare sa fac ceilalti pereti pentru o combinatie cat mai potrivita? Eu ma gandeam sa ii fac albi. Si inca ceva....nu stiu care este peretele care ar merge facut grena, cel din spatele patului sau cel din fata lui? In partea dreapta a patului este fereastra iar in partea stanga sifonierul care ocupa tot peretete asa ca nu am decat 2 variante. Mentionez ca nu am prea multa mobila in dormitor, doar patul care este wenge, un sifonier cires cu wenge si o masuta de televizor neagra.
Suky
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 21, 2015 2:52 am

Re: Un perete grena in dormitor.

Mesajde muschu » Sâm Sep 26, 2015 8:52 pm

Grena este o culoare destul de tare, de accent, asa ca nu cred ca e indicat, intr-adevar, sa o folosesti pe mai mult de un perete. restul peretilor i-as lasa albi, eventual un bej foarte deschis.
Eu as folosi grena pe peretele pe care este patul. Cred ca e mai ok sa ai in fata culori mai deschise. Iar wenge-ul de la mobila cred ca arata bine in combinatia cu grena.

Poate postezi si o poza dupa ce termini redecorarea. Succes!
Avatar utilizator
muschu
 
Mesaje: 147
Membru din: Mie Mai 09, 2007 11:00 pm

Re: Un perete grena in dormitor.

Mesajde Cris Apropo » Sâm Oct 26, 2019 3:25 pm

muschu scrie:Grena este o culoare destul de tare, de accent, asa ca nu cred ca e indicat, intr-adevar, sa o folosesti pe mai mult de un perete. restul peretilor i-as lasa albi, eventual un bej foarte deschis.
Eu as folosi grena pe peretele pe care este patul. Cred ca e mai ok sa ai in fata culori mai deschise. Iar wenge-ul de la mobila cred ca arata bine in combinatia cu grena.

Poate postezi si o poza dupa ce termini redecorarea. Succes!

Sunt pe deplin acord cu cele spuse de tine. Totusi in loc de alb, as opta pentru un alb murdar sau chiar mai bine culoarea oului de rata sau un gri deschis. As vrea sa vad si rezultatul.
Cris Apropo
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Oct 01, 2018 4:00 pm

Re: Un perete grena in dormitor.

Mesajde adele991 » Mie Iul 15, 2020 10:57 am

I think that thanks for the valuabe information and insights you have so provided here.
animal crossingis a friendly and interesting game
adele991
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 15, 2020 10:49 am

Re: A grena wall in the bedroom.

Mesajde abhishektrank » Lun Dec 07, 2020 9:05 am

Thanks for posting positive feedback. It really helps in different ways.
abhishektrank
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 07, 2020 9:03 am


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori