raschetare parchet lemn

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

raschetare parchet lemn

Mesajde alinah » Mie Mai 06, 2015 11:56 am

buna ziua am o intrebare cu ce as putea sa raschetez parchetul vechi,cum sa procedez,ce lac trebuie la final?
alinah
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Dec 21, 2013 4:18 pm

Re: raschetare parchet lemn

Mesajde adipl » Vin Mai 08, 2015 8:40 am

Exista firme specializate pt raschetarea parchetului,dar se face un praf in casa...eu nu te-as sfatui...cred ca e mai comod si rezultatul e mult mai multumitor,daca pui parchet laminat...nu se compara!...parerea mea
adipl
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:25 pm

Re: raschetare parchet lemn

Mesajde dantes » Mar Mai 19, 2015 12:54 pm

Cei care vin sa rascheteze iti vor spune si ce lac sa cumperi,fiecare are anumite preferinte sunt numeroase marci de lacuri pentru parchet.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: raschetare parchet lemn

Mesajde greenday » Joi Mai 21, 2015 7:15 am

Raschetarea parchetului ti-o face o firma sau persoana specializata cu o masina dedicata acestei operatiuni. Iar in privinta prafului, masinile moderne au sac de colectare in care aspira cea mai mare parte a acestuia.

Un parchet din lemn nu se compara cu un laminat, in sens pozitiv, desigur. Doar daca este foarte degradat, mancat de cari, cu rosturi foarte mari intre placi, s-ar justifica inlocuirea acestuia cu un laminat (daca nu iti permiti un alt parchet din lemn masiv/stratificat).
Avatar utilizator
greenday
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 3:32 pm

Re: raschetare parchet lemn

Mesajde adipl » Lun Mai 25, 2015 10:18 pm

greenday scrie:Raschetarea parchetului ti-o face o firma sau persoana specializata cu o masina dedicata acestei operatiuni. Iar in privinta prafului, masinile moderne au sac de colectare in care aspira cea mai mare parte a acestuia.

Un parchet din lemn nu se compara cu un laminat, in sens pozitiv, desigur. Doar daca este foarte degradat, mancat de cari, cu rosturi foarte mari intre placi, s-ar justifica inlocuirea acestuia cu un laminat (daca nu iti permiti un alt parchet din lemn masiv/stratificat).

Corect,sunt foarte bune sfaturile date!Eu am pus totusi parchet laminat mai mult pentru aspect,insa calitatea nu e la fel ca cea a lemnului!
adipl
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Sep 30, 2013 5:25 pm


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori