Pistol zugravit

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Pistol zugravit

Mesajde Ramo Mona » Dum Sep 16, 2012 7:42 pm

Stie cineva ce as putea folosi pentru a zugravi mai rapid decat cu trafaletul? am cumparat un pistol electric de la Bosch la recomandarea angajatilor magazinului care nu a costat tocmai putin si acasa am avut surpriza sa constat ca manualul de utilizare specifica clar sa nu fie folosit pentru vopsea lavabila asa ca l-am returnat pentru a nu pierde garantia. Stiti alt dispozitiv de zugravit care sa fie si eficient?
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Pistol zugravit

Mesajde marcelb » Lun Sep 17, 2012 8:45 pm

Din cate stiu eu vopseaua lavabila, din cauza vascozitatii ridicate a acesteia, poate fi aplicata prin pulverizare doar cu utilaje profesionale ce folosesc tehnologia air-less. Dupa cum poti vedea aici, preturile acestora nu sunt mici, e clar ca nu sunt facute pentru utilizatorii casnici, ci pentru firmele de constructii.

Deci cred ca tot trafaletul ramane unica solutie, chiar daca va dura mai mult operatiunea de vopsire. Spor la lucru!
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Pistol zugravit

Mesajde mihaelaST » Lun Sep 17, 2012 8:57 pm

sotul meu a vopsit casa pe dinafara cu pompa dintraia veche pentru var si a iesit foarte frumos
mihaelaST
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Dec 12, 2010 12:00 am


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron