Culoare faianta

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Re: Culoare faianta

Mesajde dantes » Dum Apr 14, 2013 7:25 am

Si mie imi place culoarea verde(praz) dar ma intreb ce culoare sa aleg pentru gresie.
dantes
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Noi 09, 2010 12:00 am

Re: Culoare faianta

Mesajde cristinamaria » Dum Apr 14, 2013 9:32 pm

Eu as merge pe gresie maro inchis+ faianta maro inchis+bej deschis(predominant). Merge si negru combinat la fel cu o culoare mai deschisa care sa fie predominanta, nu chiar alb pur,ceva mai inspre crem, ca sa nu fie contrastul prea mare. De asemenea, gresia tot neagra. Si in general, indiferent de culoarea preferata,se poate alege o culoare pentru gresie intai si apoi culoarea respectiva sa se regaseasca si la faianta, fie exact aceeasi culoare, fie o nuanta mai deschisa a culorii gresiei, dar in proportie mai mica (exemplu: randuri orizontale de culoarea respectiva, sau randuri verticale sau puse dupa un model) iar predominant sa fie o culoare care sa nu contrasteze prea tare cu restul.
Pentru faianta verde praz as merge pe gresie de un verde mai inchis, gen kaki sau pe un bej inchis , maro inchis.
cristinamaria
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 11, 2012 2:30 pm

Anterior

Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron