Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde constructii24 » Mar Aug 07, 2012 8:24 am

Linoleum – noua generatie de pardoseli de design
Linoleum este o pardoseala de vis, iar acolo unde cerintele de design, functionalitate si utilitate sunt foarte mari, linoleumul ofera inspiratie. Astfel, in colectia de pardoseli de design Windmöller se regasesc o varietate de decoruri care sunt special creeate pentru diferitele amenajari interioare.
Dormitorul - o oaza de bunastare si relaxare
In dormitor ne reincarcam fortele pentru a ne intari fizicul si psihicul. Somnul este cea mai buna sursa de a ne reincarca “bateriile”. Iar, mai ales in dormitor caracteristicile unei pardoseli sunt de o importanta ridicata. Linoleum de design Windmöller este special recomandat, pentru ca este o pardoseala naturala, fiind produs exclusiv din resurse regenerabile: ulei de in, pluta, faina de lemn si rasini naturale, care sunt aplicate pe un suport din iuta. Toate aceste componente acestui linoleum de la Windmöller, de asemenea, asigura un climat interior bun si confera o atmosfera sanatoasa si confortabila.
Avantaje practice – linoleum Windmöller
Pentru a va simti bine in dormitorul dvs. linoleumul va ofera si anumite avantaje practice: foarte silentios, anti-static, placut si cald la atingere, flexibil si confortabil, robust si durabil, usor de intretinut fiind rezistent la umiditate (se poate monta chiar si in baie sau bucatarie!). Datorita proprietatilor sale inerte de igiena, linoleumul este ideal pentru toate dormitoarele, dar de asemenea este ideal pentru toate celelalte spatii de locuit din case si vile. Doar cu o carpa umeda va puteti pastra fiecare camera curate si fara praf!
Stiluri si design, materiale, pardoseli, culori si decoruri
Acum, dormitoarele sunt amenajate in diferite stiluri, cu design deosebit, si combinatie de materiale inovatoare si culori frumoase. La fel de diversa este si colectia de linoleum Windmöller.
Designline Connect Laguna: decor cu optica de lemn de vis, cu decoruri de lemn exotice, nobile sau moderne. O solutie perfecta pentru orice dormitor sau oricare spatiu din locuinta dvs.
Designline Connect Bacana: cu diferite decoruri de lemn este solutia perfecta pentru uz comercial.
Acest linoleum Windmöller este adecvat si zonelor umede (baie sau bucatarie)! Montat corect (se monteaza in sistem click) si bine intretinut un linoleum are o durata de viata de peste 30 ani. Asadar, pretul de cumparare usor mai ridicat este compensat in timp!
Fişiere ataşate
Designline Connect Laguna.JPG
Unbenannt.JPG
Avatar utilizator
constructii24
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Aug 10, 2011 2:07 pm
Localitate: Voivodeni / Mures

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde corneliacornelia » Lun Aug 13, 2012 2:35 pm

lnoleumul este usor de pus...si foarte usor de intretinut...eu sunt pro
corneliacornelia
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iul 22, 2012 2:24 pm

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde dendely » Mie Noi 07, 2012 4:08 pm

Eu nu vad linoleumul pus decat intr-o cabana...imi pare atat de ..ieftin la aspect..si se intampla sa mai si mucegaiasca suprafata de dedesupt! Stiu ca o sa aruncati cu pietre... dar asa cred eu! Linoleum in dormitor::: no way!!
dendely
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 21, 2012 3:54 pm

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde Lauren05 » Vin Noi 16, 2012 11:58 pm

In imagini arata senzational dormitorul, nici nu zici ca e linoleum pe jos! Initial consideram ca este potrivit doar pentru bucatarie, dar avand in vedere ca am nevoie de o "imbracare" a podelei si in dormitoare, ... e o varianta eleganta! Si ... putin mai economica. :D
Lauren05
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 16, 2012 11:50 pm

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde Andries Cornelia » Mar Noi 27, 2012 4:24 pm

se poate monta usor si este tot usor de intretinut...mi se pare o idee buna
Andries Cornelia
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Noi 07, 2012 11:40 am

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde floricadumitru57 » Dum Aug 04, 2013 2:15 pm

Pot lipi linoleum peste cel vechi?? Sau capata vreun miros urat???
floricadumitru57
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Apr 13, 2010 11:00 pm

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde daroxi » Mar Aug 06, 2013 12:13 pm

floricadumitru57 scrie:Pot lipi linoleum peste cel vechi?? Sau capata vreun miros urat???


Hm, chiar nu stiu daca se lipeste linoleum peste linoleum, dar ma gandesc ca daca cel vechi e lipit corect si nu s-a adunat murdarie sub el, nu vad de ce nu s-ar putea lipi si cel nou peste el. Ar fi practic, daca se lipeste bine, un linoleum mai gros.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Linoleum - pentru un dormitor confortabil si armonios

Mesajde tataricu » Lun Sep 16, 2013 10:07 pm

Dar cred ca in timp daca straturile de linoleu sunt lipite unul peste altul, vor prinde un miros de umezeala.
tataricu
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 01, 2011 8:08 am


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori