Alegere vopsea lavabila

Finisarea si decorarea peretilor si pardoselilor - zugraveli, tapet, lambriu, gresie, faianta, parchet, etc.

Alegere vopsea lavabila

Mesajde meprincipessa » Mar Dec 08, 2015 5:56 pm

Doresc sa vopsesc baia cu vopsea lavabila. Va rog sa-mi sugerati o vopsea care sa nu determine igrasie sau transpiratia peretilor. Am pus gresie si faianta pana la inaltimea de 2 m, baia avand 2,4 m inaltime
meprincipessa
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 03, 2011 10:00 pm

Re: Alegere vopsea lavabila

Mesajde Marcos » Vin Dec 11, 2015 5:24 pm

este foarte bine ca nu ati pus faianta pana la tavan, este cea mai buna alegere. Va recomand vopseaua Aeria Gold cu Porus X cu permeabilitate la vapori, dar nu uitati sa va aerisiti foarte bine baia dupa utilizare.
Marcos
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Dec 11, 2015 1:33 pm

Re: Alegere vopsea lavabila

Mesajde Marketing Menatwork » Joi Iun 15, 2017 2:29 pm

Eu iti recomand vopseaua lavabila pentru interior de la Innenweiss sau de la Savana. Le gasesti si aici: https://www.emenatwork.ro/vopsea-lavabila-t80 . Acestea au o putere de acoperire ridicata si suunt permeabile la vapori, exact pentru ceea ce ai tu nevoie pentru a nu avea condens in baie.
Marketing Menatwork
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iun 13, 2017 12:36 pm

Re: Alegere vopsea lavabila

Mesajde TeoJ » Dum Feb 25, 2018 9:57 am

Eu am folosit Aeria Gold all-inclusive in baie si in balcoane unde aveam ceva probleme cu igrasia. E foarte ok totul.
TeoJ
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Noi 21, 2015 3:51 pm

Re: Alegere vopsea lavabila

Mesajde gelus » Dum Feb 25, 2018 12:04 pm

La lucrarile mele,folosesc orice tip de vopsea dar in raprt de tipul de glet,aerisire naturala sau ventilata.La orice trebui tinut cont de compatibilitatea dintre materiale,suport de baza,marca,timp si alti factori.Cind construim o casa copiem si nu facem un proiect personalizat in functie de necesitatile si confortul nostru,ne trezim la sfisit ca-i mult si prost,intretinere mare,utilitate zero.Sa vada ,x' sau y,dar de fapt platesc toata viata ambitia si prostia.Zilnic ma lovesc de asemenea prosti,care ma binedispun care ei le stiu pe toate ,certindu-se cu tine ca vrei bani sau munca putina,cei care revin cu picioarele pe pamint dupa mult timp te suna si iti multumesc((99%)Asa ca analizati foarte bine si pentru termen mai lung,azi poate iti permiti,dar miine ce faci in societatea de azi?NU VA ZGIRCITI LA MALAI SI DATI BANI PE TARITA,UN CONSULTANT VA POATE SALVA DE LA MULTE NEPLACERI,STRES,FINANCIAR SI CEL MAI IMPORTANT LA SANATATE.
gelus
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:12 am


Înapoi la Finisaje pereti si pardoseala

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron