lucrare de reparatie

Fundatii, structuri de rezistenta, armaturi, structuri metalice

lucrare de reparatie

Mesajde catalin gramada » Mar Mai 12, 2015 7:56 pm

Salut la toata lumea.
prima mea postare pe Forum , Bine v-am gasit
va rog sa ma ajutati cu vreo sugestie in repararea panourilor de fatada ale balconului meu (pe interior), va rog. Pe alocuri , probabil datorita infiltrarilor de apa betonul s-a "macinat" si ma vad in situatia de a reface singur". Mi s-a sugerat de un amic sa decapez complet tot ce are de cazut, curatarea armaturilor, aplicarea unei amorse din "lapte de ciment", cofrare si turnarea unui beton fara sort , doar doua granulatii de nisip spalat. Trebuie sa precizez din capul locului ca n-am nici o legatura cu domeniul dar sunt suficient de dibaci si pedant sa pot face lucrarea singur urmand instructiunile. Imi puteti recomanda care ar fi pasii de urmat pt o asemenea lucrare , eventual sa-mi recomandati daca exista vreo amorsa pt beton care sa-mi asigure priza ferma cu noul beton , cam ce beton sa fac pt refacerea stalpilor, etc.Ideea e sa fac o reparatie care sa ma scuteasca de vreo alta interventie macar pe urmatorii 20 ani. Va rog
Va multumesc
Toate Bune
Catalin

Imagine

Imagine
catalin gramada
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 12, 2015 5:31 pm

Înapoi la Fundatii, structuri de rezistenta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori