Cum sa nu iti faci o casa

Fundatii, structuri de rezistenta, armaturi, structuri metalice

Cum sa nu iti faci o casa

Mesajde Sorin Radu » Sâm Iul 27, 2013 1:45 am

Buna ziua,
Desi nu sunt genul care sa stea pe forumuri, ocazional imi place sa imi petrec timpul urmarind parerile si problemele altora.
Constat ca multi simt nevoia de a avea o indrumare in a-si executa o structura, si mai mult, daca ajung sa fie convinsi ca este buna o pun si in aplicare.
Problema pe care o vad este ca in multe cazuri, parerea nu vine din partea unei persoane avizate, iar rezultatele probabil ca sunt pe masura.
Lucrez in domeniul proiectarii de structuri de ceva timp si constat ca multe din parerile de pe forum mai mult dezinformeaza decat ajuta.
Sunt dispus sa dau cu parerea, macar pentru lucrurile pe care nu ar trebui sa le faceti.
Desi toti fug de structurist, pentru ca este un cost in plus, va recomand sa aveti in vedere urmatoarele:
- o structura executata fara proiect poate genera amenzi
- o structura executata fara proiect poate costa mai mult si rezulta mai putin sigura, sau chiar nesigura
- o structura executata gresit va costa mai mult sa o consolidezi, decat sa o faci de la inceput bine
O zi buna
Sorin Radu
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 27, 2013 12:58 am

Înapoi la Fundatii, structuri de rezistenta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron