Probleme la balcon izolat pe interior cu polistiren

Izolatii termice pentru fundatii, pereti, pardoseala sau acoperisuri. Tehnologii si materiale: polistiren expandat, polistiren extrudat, vata minerala, vata bazaltica, celuloza, termoizolatii ecologice etc.

Probleme la balcon izolat pe interior cu polistiren

Mesajde Celina » Mie Ian 04, 2012 11:14 am

Eu mi-am izolat balconul pe interior cu polistiren, am pus apoi faianta peste el. Am mari probleme din cauza condensului, am igrasie sus pe langa geamurile termopan si pe lateral Turb!! Acum o sa-mi cumpar aparat, care sa-mi absoarba apa de pe pereti!Ce-mi recomandati ???
Celina
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 04, 2012 10:44 am

Re: Probleme la balcon izolat pe interior cu polistiren

Mesajde marcelb » Mie Ian 04, 2012 1:21 pm

Celina scrie: ... Acum o sa-mi cumpar aparat, care sa-mi absoarba apa de pe pereti!Ce-mi recomandati ???


Aparatul se numeste dezumidificator. Gasesti cateva recomandari aici: viewtopic.php?f=50&t=461
marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Probleme la balcon izolat pe interior cu polistiren

Mesajde marcelb » Vin Ian 06, 2012 11:03 am

marcelb
 
Mesaje: 457
Membru din: Lun Ian 14, 2008 12:00 am

Re: Probleme la balcon izolat pe interior cu polistiren

Mesajde Rocain » Sâm Dec 14, 2013 1:04 pm

iti recomand si eu un site Metode de prevenire si combatere a igrasiei, izolatiitermice.com/informatii-utile/94-metode-de-prevenire-si-combatere-a-igrasiei, insa iti recomand mare grija cu igrasia intrucat sporii sunt foarte periculosi pentru sanatate.
Rocain
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am


Înapoi la Termoizolatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori