Sisteme de irigatii

Sisteme de irigatii pentru gradina, proiectare si executie sisteme de irigatii pentru gradina, irigatii automatizate, etc.

Re: Sisteme de irigatii

Mesajde irigarden » Vin Noi 11, 2011 9:38 am

Sistemele de irigat marca GARDENA sunt cele mai proaste existente si pe langa asta sunt si foarte scumpe, eu am lucrat in domeniul irigatiilor o perioada de 4 ani pe teritoriul Spaniei unde irigatiile prezinta o importanta foarte mare datorita secetei care este acolo, dar dupa parerea mea cele mai rentabile in raport calitate pret sunt cele marca RAIN BIRD. Sunt fiabile, usor de instalat, controlerele sunt foarte simple, usor de programat in comparatie cu cele HUNTER SAU TORO (programatoarele toro sunt foarte dificil de programat pentru un incepator ) , electrovalvele sunt foarte rezistente, eu am schimbat electrovalve rain bird si dupa 10 ani de functionare continua, ceea ce le aduce un plus fata de cele HUNTER SAU TORO. Sincer va recomad produsele Rain Bird.

Sporuri multe
irigarden
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 11, 2011 8:52 am
Localitate: Arad

Re: Sisteme de irigatii

Mesajde dorcc » Mie Feb 22, 2012 10:16 pm

Ce parere aveti, un sistem de irigare a gradinii, prin picurare, ar fi mai costisitor decat unul obisnuit. Am vazut la cineva la tara si mi s-a parut foarte practic.
dorcc
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Oct 28, 2011 4:12 pm

Re: Sisteme de irigatii

Mesajde AElfo » Mar Mar 19, 2013 8:54 am

Indiferent de sistemul ales, Gardena sau altceva, mult mai sigur este sa realizezi un sistem propriu cu tevi/furtune, electrovalve si pompa + un montaj electronic dedicat pe care eu il pot personaliza in functie de client. Este ceva pentru care ai garantie si asistenta tehnica.
Anuntul meu este aici http://www.casesigradini.ro/forum/viewtopic.php?f=51&t=2373
AElfo
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 19, 2013 8:37 am

Anterior

Înapoi la Sisteme de irigatii pentru gradina

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron