ORHIDEEA

Gradina de flori - proiectarea gradinii de flori, amenajarea gradinii, intretinerea gradinii

ORHIDEEA

Mesajde evymar » Lun Feb 20, 2012 5:31 pm

Natura iti ofera solutii pentru înfrumusetarea tenului chiar din petalele florilor de orhidee. Extractul folosit la prepararea produselor cosmetice previne îmbatrânirea pielii si, în sezonul rece, îl ajuta sa se regenereze mai usor.
Substantele benefice din extractul de orhidee sunt potentate de acidul hialuronic care ajuta la hidratarea tesuturilor. Când este aplicat pe piele formeaza un strat protector. Acesta atrage apa si o mentine în stratul pielii astfel încât aspectul liniilor fine de pe piele sunt reduse. Rezultatul? Pielea devine mai elastica si mai fina ca niciodata. Pe langa frumusetea ei ca si planta decorativa orhideea este un miracol prin esenta ei, substantele ei miraculoase... Folositi cu incredere produsele de infrumusetare cu extract de orhidee iar pentru starea de spirit oferiti-le acoperis in casa dumneavoastra. Nu veti regreta, simpla frumusete a lor va va aduce un zambet pe fata...
evymar
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Feb 09, 2012 4:36 pm

Re: ORHIDEEA

Mesajde Coryl » Joi Mar 01, 2012 9:58 am

As dori sa cumpar cateva ghiveci de orhidee, dar nu stiu daca rezista pe curte in timpul verii sub un copac. Ce ziceti?
Coryl
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Ian 04, 2012 8:49 am

Re: ORHIDEEA

Mesajde simonaelena » Mar Mar 06, 2012 10:24 am

Poti sa incerci. Atentie insa la razele soarelui sa nu cada direct pe planta, exista riscul sa o arzi.
Mai trebuie sa ai grija la umiditate, orhideele au nevoie de umiditate in aer, eventual poti sa folosesti vase cu apa in care pui pietricele sau bile de argila.
Cu pulverizarea cred ca ar fi mai greu :)
simonaelena
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Noi 23, 2011 10:32 pm

Re: ORHIDEEA

Mesajde agnesmaryo » Mar Mar 20, 2012 11:36 am

Orhideea nu rezista pe timpul verii sub un copac, dupa parerea mea....
agnesmaryo
 
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 19, 2011 8:32 am

Re: ORHIDEEA

Mesajde enamorarte » Dum Iun 03, 2012 2:41 pm

Orhideea e foarte sensibila la curentii de aer, eu nu m-as risca sa o tin afara. Si in casa e greu pana ii gasesc un loc bun, nu-i place nici sa fie deranjata prea des.
enamorarte
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am


Înapoi la Gradina de flori

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron