Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Gradina de legume, cultivarea legumelor, cresterea legumelor, recoltarea legumelor, pastrarea legumelor

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde madalina25 » Mie Apr 27, 2011 3:16 pm

Vroiam sa cumpar capsuni cataratori sa plantez in curte,dar cu cine am vorbit mi-a zis sa nu fac greseala sa dau o groaza de bani pe ele,pentru ca nu sunt cataratoare,cel putin... nu sunt asa cum le vedem noi in poze.
madalina25
 
Mesaje: 43
Membru din: Vin Noi 05, 2010 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde florina11 » Mie Apr 27, 2011 3:22 pm

monik_m scrie:
florina11 scrie:Sincer,reclama este foarte buna,Dar...in realitate lasa de dorit.Eu mi-am facut comanda pe internet,mi-au venit ,dar nici macar nu seamana cu ce vazusem eu in poza.poate am avut eu ghinion sau...ele chiar lasa de dorit.


buna, mi-as dori sa ne dai mai multe detalii , deoarece si pe mine ma batea gandul sa comand vreo 2 tufe de capsuni cataratori ... ce nu ti-a placut ? s-au uscat ? nu au rodit ? care a fost problema ?



Ce iti pot spune?Sunt capsuni normali,dar nicidecum nu sunt cataratori.Au frunza si fructul mai mari decat cele romanesti,parca nu au gust de capsuna.De uscat nu s-au uscat,iar de rodit rodesc normal.Eu sunt dezamagita ca am vazut niste poze care m-au incantat foarte mult si probabil de asta sunt asa de dezamagita ca nu sunt asa cum ma asteptam.
florina11
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde micki23 » Lun Mai 02, 2011 2:42 pm

capsunii cataratori tot trebuie sa aiba pamant si in aer, deoarece stolonii lor prin care se inmultesc si-i vedeti pe sol, nu pot trai in aer fara pamant, asa ca ceea ce vedeti voi nu e decat vrajeala ... sunt niste tuburi sau suporti cu sol pe care sunt plantati stolonii, altfel nu pot trai
micki23
 
Mesaje: 107
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde dorinsuciudorin » Joi Mai 05, 2011 2:22 pm

tot mai buni sunt ai nostri. gust aroma savoare. de ce sa ne complicam inutil???
dorinsuciudorin
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 06, 2011 4:02 pm

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde suciudorinbistrita » Joi Mai 05, 2011 2:25 pm

nu sunt un pericol pt sanatate dar nici beneficii nu aduc. cei din import nu au gust si vitamine.
suciudorinbistrita
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:30 pm

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde PaulaGab » Vin Mai 13, 2011 7:50 pm

si eu am primit oferta de seminte, dar le-a comandat ...o colega si cultura arata foarte bine pana in prezent
PaulaGab
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Noi 23, 2010 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde florin55 » Lun Mai 16, 2011 9:12 am

Am in curte capsuni cataratori , si sunt multumit de evolutia lor. Trebuie in schimb sa ai mare grija de ei.
florin55
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mar 08, 2011 12:17 pm

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde muha_huma » Lun Mai 16, 2011 10:32 am

florin55 scrie:Am in curte capsuni cataratori , si sunt multumit de evolutia lor. Trebuie in schimb sa ai mare grija de ei.

Am aprecia daca ne-ai da cateva sfaturi concrete legate de ingrijirea capsunilor cataratori.
Eventual si o poza, sa vedem cum se dezvolta acesti capsuni in realitate, nu doar in pozele din reclamele vanzatorilor de astfel de capsuni.
muha_huma
 
Mesaje: 132
Membru din: Mie Aug 11, 2010 9:30 am

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde micki23 » Lun Mai 16, 2011 8:27 pm

nu stiu de ce nu mi-a aparut mesajul
capsunii cataratori in aer nu exista...este minciuna curata,,,ceea ce vedeti sunt doar capsuni normali insa asezati in sol pe ceva suspendat...ei nu se pot inmultii si intinde fara sol, deoarece stolonii se inradacineaza doar in sol....
micki23
 
Mesaje: 107
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: Ce parere aveti despre capsunii cataratori?

Mesajde dana_florentina_2010 » Dum Iul 24, 2011 7:04 pm

Se spune ca "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul" :twisted: dar anul viitor tot am sa cumpar si eu asemenea capsuni !
dana_florentina_2010
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 17, 2011 8:21 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Gradina de legume

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron