Foisoare zone de munte

Foisoare zone de munte

Mesajde Raluca901 » Mie Ian 26, 2011 3:48 am

In zonele de munte foisoarele au un anumit farmec in rest parca nu isi au locul.
Raluca901
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 26, 2011 3:17 am

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde lulia_julie » Mie Ian 26, 2011 12:04 pm

Sincer nu sunt de acord ca isi au locul doar in zonele de munte. Eu am unul in curte si este apreciat de toata lumea..vara stam la gratare 14-15 persoane si iarna bag masina sub el..In plus a fost construit de parintii mei si i-a costat si foarte putin.
lulia_julie
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 11:00 pm

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde ramonafr » Mie Ian 26, 2011 12:59 pm

lulia_julie ati facut voi foisorul sau l-ati cumparat?Ai cumva si o poza cu foisorul vostru?Vreau si eu sa-mi fac unul si sunt in cautare de idei,sugestii.
ramonafr
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde cata_june » Joi Ian 27, 2011 9:35 pm

In decembrie am terminat de construit casa si am facut si un foisor si cateva pergole ... sper ca o data cu venirea primaverii sa amenajam ceva frumos in gradina ...
Fişiere ataşate
foisor.JPG
Avatar utilizator
cata_june
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Sep 26, 2010 11:00 pm

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde cata_june » Sâm Ian 29, 2011 11:51 pm

ramonafr scrie:lulia_julie ati facut voi foisorul sau l-ati cumparat?Ai cumva si o poza cu foisorul vostru?Vreau si eu sa-mi fac unul si sunt in cautare de idei,sugestii.

uite o idee ...
Avatar utilizator
cata_june
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Sep 26, 2010 11:00 pm

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde greenday » Dum Ian 30, 2011 8:49 am

Foisorul isi are locul in orice curte in care proprietarii vor sa petreaca cat mai mult timp in natura, indiferent ca afara te arde soarele sau ca ploua.
Totul este sa aveti spatiul disponibil pentru el si sa fie construit intr-un stil si din materiale care sa se armonizeze cu restul gradinii si casei.
Intr-o gradina mica, nu prea se justifica sa ingramaditi un foisor, probabil ca cel mai potrivita ar fi o terasa acoperita, atasata de casa.
Avatar utilizator
greenday
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 3:32 pm

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde mpaltinis » Dum Ian 30, 2011 7:18 pm

Foisoarele isi au un farmec aparte, imi place sa tolanesc pe-un scaun vara sau pe-o bancuta comoda intr-un astfel de foisor, am avut ocazia sa vad unul la Bran, amplasat intr-o curte mare, era frumos, inspira liniste si era tare placut in el.
mpaltinis
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 17, 2010 12:00 am

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde ramonafr » Lun Mar 07, 2011 11:03 am

cata_june foisorul este suuperb!! Baza ati facut-o din caramida? Daca-mi dai voie, am sa ma inspir din modelul vostru.
ramonafr
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde Ramo Mona » Lun Sep 12, 2011 1:22 pm

Nu sunt de acord cu afirmatia ca foisoarele isi au locul doar in zonele de munte, consider ca orice casa care are o gradina mai mare ar trebui sa aiba un foisor deoarece vara foisorul este ideal pentru gratare. Foisorul arata bine indiferent de zona geografica in care se afla si cu siguranta bucura familia cu farmecul si utilitatea lui.
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Re: Foisoare zone de munte

Mesajde Ramo Mona » Lun Sep 12, 2011 1:23 pm

cata_june Felicitari pentru foisor este foarte reusit!
Ramo Mona
 
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 06, 2011 1:45 am

Următorul

Înapoi la Foisoare, pergole, pavilioane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator