Mobila bucatarie din lemn

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde daroxi » Vin Feb 22, 2013 2:36 pm

Un compromis la mobila de lemn ar putea fi MDF-ul antichizat. Iese mai ieftin, arata bine, si probabil in bucatarie e mai rezistent ca lemnul.
Daca se face la comanda, doar usile pot fi din MDF antichizat (sunt facute in fabrici), iar restul mobilei poate fi din PAL.
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde petrilaana » Vin Feb 22, 2013 6:51 pm

daroxi scrie: ... usile pot fi din MDF antichizat (sunt facute in fabrici), iar restul mobilei poate fi din PAL.


Stii cumva daca pot sa-ti faca usile din MDF la ce dimensiuni vrei tu sau au doar cateva dimensiuni standard la care trebuie sa te conformezi? Multumesc.
petrilaana
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 11, 2011 6:26 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde daroxi » Dum Feb 24, 2013 9:50 am

petrilaana scrie:Stii cumva daca pot sa-ti faca usile din MDF la ce dimensiuni vrei tu sau au doar cateva dimensiuni standard la care trebuie sa te conformezi? Multumesc.


Cred ca poti alege ce dimensiuni vrei. Nu mai retin exact, oricum uitandu-ma la usi, ele nu au aceeasi marime. Deci chiar daca nu am putut opta pt difente de milimentri, s-au putut alege dimensiuni destul de variabile. Doar ca a durat vreo luna sa fie produse (in cazul meu cei care mi-au realizat mobilierul le-au adus din Ungaria).
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde CyleX4 » Lun Feb 25, 2013 11:33 am

Incearca fronturi lucioase din MDF (confera un ambient modern, cu suprafete rafinate, un plus de eleganta si stil) .
Citeste mai multe pe http://www.protege.ro/fronturi_din_MDF_infoliat.htm ;)
CyleX4
 
Mesaje: 137
Membru din: Joi Mar 01, 2012 8:46 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde marioarac » Lun Feb 25, 2013 12:56 pm

si eu cred ca mobila de bucatarie trebuie mai lucioasa
marioarac
 
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Oct 01, 2011 8:06 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde ccrissy » Lun Feb 25, 2013 11:22 pm

arata bine mobila in bucatarie din lemn, dar parca un mobilier modern din alt material...ar arata si mai bine
ccrissy
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Ian 17, 2012 12:57 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde daroxi » Mar Feb 26, 2013 10:17 am

ccrissy scrie:arata bine mobila in bucatarie din lemn, dar parca un mobilier modern din alt material...ar arata si mai bine


Vorba aia, gusturile nu se discuta, dar sa zici ca o mobila din "alt material" (probabil PAL?) ar arata mai bine decat o mobila de lemn ... Personal nu cred ca ceva trebuie "sa luceasca" pentru a arata bine!
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde narcisa_mirabela2000 » Mar Feb 26, 2013 12:07 pm

Buna ziua!
Fara suparare, insa cred ca mobila din lemn nu se potriveste unei bucatarii a anului 2013, acum insa depinde si unde stati, la casa sau apartament, sau poate va doriti o bucatarie pentru o casa de vacanta de la munte.
narcisa_mirabela2000
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Feb 26, 2013 12:03 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde bucatariicom » Joi Iul 18, 2013 1:00 pm

Un producator care se respecta va oferi aceasi garantie mobilierului indiferent de materialul folosit (pal, MDF, lemn). Important este cati banuti doriti sa investiti (caci mobilierul de bucatarie este o investitie) si cum doriti sa arate.
bucatariicom
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 18, 2013 11:11 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde niculae2013 » Mie Aug 14, 2013 1:48 pm

Mobila din lemn se va potrivi intotdeuna intr-o bucatarie, indiferent in ce an, deceniu sau secol traim. Doar nu punem dulapuri din fier, plastic sau ciment!
niculae2013
 
Mesaje: 40
Membru din: Joi Ian 24, 2013 11:23 am

Anterior

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron