Mobila bucatarie din lemn

Mobila bucatarie, mobila living, mobila dormitor, mobila copii, mobila bar, mobilier baie, mobilier comercial, mobilier terasa, mobilier gradina, etc.

mobila bucatarie din lemn

Mesajde bebepufos » Mie Ian 26, 2011 3:14 pm

As vrea sa cumpar o mobila de bucatarie dar din lemn nu din pal. Poate cineva sa ma indrume de unde as putea sa o cumpar fara sa o fac la comanda?
bebepufos
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 26, 2011 3:04 pm

Re: mobila bucatarie din lemn

Mesajde micki23 » Mie Ian 26, 2011 4:18 pm

in orice magazine e mobila au diferite cataloage pe langa cea expusa , cataloage din care tu-ti poti alege componentele preferate, eu asa am procedat
micki23
 
Mesaje: 107
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: mobila bucatarie din lemn

Mesajde krrissu » Sâm Ian 29, 2011 8:01 pm

Poti incerca la Mobexpert. Eu am vazut acolo cateva modele f interesante
krrissu
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 29, 2011 7:54 pm

Re: mobila bucatarie din lemn

Mesajde jiplu37 » Dum Ian 30, 2011 10:58 am

pe site-ul w w w ..... r o (editat pentru reclama, la adresa respectiva nu exista nici macar o mobila de bucatarie din lemn) gasesti ceva dragut din materiale de calitate
jiplu37
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 12, 2010 12:00 am

Re: mobila bucatarie din lemn

Mesajde petre67 » Dum Ian 30, 2011 12:20 pm

Mobila de bucatarie se face de regula la comanda pentru a folosi la maxim spatiul disponibil, care, cel putin in bucatariile de la bloc, este destul de limitat.
Cei mai multi producatori de mobila au in oferta si cateva modele standard de mobila de bucatarie, insa materialul folosit este PAL-ul si MDF-ul.
Deci, nu cred ca-ti va fi prea usor sa gasesti mobila din lemn masiv adaptata spatiilor din bucataria ta.
Cateva optiuni de care stiu eu:
https://www.casesigradini.ro/oferte/f/1/ ... E-MIRABELA
https://www.casesigradini.ro/oferte/f/8/ ... ERN-LIVING
petre67
 
Mesaje: 211
Membru din: Vin Aug 06, 2010 10:48 pm

Re: mobila bucatarie din lemn

Mesajde mpaltinis » Dum Ian 30, 2011 7:21 pm

Mobila este facuta de obicei din PAL,ca sa-ti comanzi una din lemn masiv este scump dar eu zic ca merita,ii confera frumusete si durabilitate si arata bine de tot.
mpaltinis
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 17, 2010 12:00 am

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde raduion » Dum Feb 06, 2011 11:01 am

Eu te sfatuiesc sa ai grija de unde iei.Stiu ca sunt magazine care au mobila foarte proasta.In sensul ca nu este nici pal l, este un fel de hartie lipita pe placaj.Eu zic sa fi foarte atent sau du-te pur si simplu la cineva care face mobila.
raduion
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Feb 05, 2011 7:03 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde daroxi » Lun Feb 07, 2011 6:13 pm

La o casa de vacanta sau daca iti amenajezi locuinta mai rustic cel mai bine ar arata bucataria cu o mobila de lemn. Eu zic ca o mobila de lemn nu ar trebui sa aiba spoturi si tot felul de accesorizari, astfel ca ceva rustic si care sa arate bine ar putea executa si mesterii care sa pricep sa lucreze cu lemnul.

Ceva in genul asta mi-ar placea sa-mi amenajez bucataria casei de vacanta.
Fişiere ataşate
lemn-bucat.jpg
Avatar utilizator
daroxi
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Ian 20, 2011 12:07 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde dsclujnapoca » Joi Mai 05, 2011 2:30 pm

rustica -rustica dar sa fie si practica , nu stilul anilor 50 fara un blat sanatos si loc de electrocasnice.
dsclujnapoca
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Apr 06, 2011 3:15 pm

Re: Mobila bucatarie din lemn

Mesajde gherghely » Mar Sep 27, 2011 6:13 pm

e prea rustic mobila din lemn, fara nici o suparare, dar imi aduce aminte de casa bunicilor de la tara, si alooooooo suntem totusi in 2011
gherghely
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 16, 2011 4:02 pm

Următorul

Înapoi la Mobila

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron