gradina de flori

Gradina de flori - proiectarea gradinii de flori, amenajarea gradinii, intretinerea gradinii

gradina de flori

Mesajde elena87 » Mie Ian 26, 2011 5:08 am

Offff ca tare mi-as dori sa locuiesc la casa, si sa-mi proiectez o gradina cu flori ca in povesti ;)
elena87
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: gradina de flori

Mesajde Cristina979 » Mie Ian 26, 2011 9:10 am

Sa inteleg ca stai la bloc? Poti sa iti amenjezi in balcon un mic colt verde, stiu ca nu e acelasi lucru, dar crede-ma nici la casa nu e viata chiar roz.
Eu stau la tara, avem curte mare si pun tot felul de flori, sunt foarte frumoase, dar e nevoie si de multa munca (ingrijirea, irigare, m-am saturat de buruieni). As vrea sa am mai mult timp pentru flori, dar sunt si alte treburi - viata la tara.
Cristina979
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Ian 26, 2011 8:47 am

Re: gradina de flori

Mesajde micki23 » Mie Ian 26, 2011 3:31 pm

poti sa-ti faci balconul cu mule flori curgatoare...petunii, muscati etc....sau poti cereacordul vecinilor sa te lase sa plantezi trandafiri cataratori care sa urece pe balcoane pana la al tau...asta daca nu stai pe la etaj foarte sus....
micki23
 
Mesaje: 107
Membru din: Mar Noi 02, 2010 12:00 am

Re: gradina de flori

Mesajde feerie_cu_zambete » Lun Ian 31, 2011 5:50 pm

Eu cred ca cel mai indicat ar fi sa tii in casa cateva plante de apartament, care sa nu fie foarte pretentioase in ceea ce priveste lumina.
feerie_cu_zambete
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Noi 23, 2010 12:00 am

Re: gradina de flori

Mesajde verushka » Mar Feb 01, 2011 8:38 am

eu in toamna acestui an, ma voi muta la casa, si imi doresc sa am, de la anul, o gradina cu flori superba...inca din toamna anului trecut mi-am plantat in gradina vreo 15-16 buc. de trandafiri, abia astept sa vina primavara sa vad care mi s-au prins
verushka
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 01, 2010 12:00 am

Re: gradina de flori

Mesajde coarna » Mar Feb 01, 2011 11:13 pm

Eu stau la bloc si am garsoniera insa balconul meu este o adevarata gradina,am tot soiul de flori si de apartament si agatatoare. este spatiu mic dar e superb.
coarna
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Noi 22, 2010 12:00 am

Re: gradina de flori

Mesajde flori307 » Mie Feb 02, 2011 9:30 am

Eu am in casa ciclamene - imi inveselesc camera cu florile lor iarna :)
flori307
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 02, 2011 9:28 am

Re: Gradina de flori

Mesajde GABIDANA » Mar Mar 01, 2011 12:38 am

Si eu mi-am transformat locuinta intr-un mic rai cu flori.Iubesc atat de mult florile,incat nu ma sperii ca ,de ceva vreme ,niste inamici(purici)imi dau tarcoale la dracenuta mea superba.Ii nimicesc.As face orice pentru aceste flori.Ele imi fac diminetile mai fericite.
GABIDANA
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Feb 21, 2011 2:16 pm

Re: Gradina de flori

Mesajde interconect_30 » Dum Apr 03, 2011 3:42 am

Eu am tot timpul gradina in ton cu anotimpul , de cand se ia zapada este alba de ghioceii plantati in copilarie de mine si ceilalti doi frati ai familiei apoi dupa ce trec ,gradina devine albastra de la viorele , apoi ii ia locul toporasii pe care dat fiind ca sunt plante de gradina ii sap putin la radacina cu o zi inainte sa ploua , apoi vine randul zambilelor cand gradina e complet multicolora si asa pana toamna la frumoasele crizanteme si tufanici .
interconect_30
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Noi 07, 2010 12:00 am

Re: Gradina de flori

Mesajde monik_m » Lun Apr 04, 2011 2:35 pm

Anul acesta m-am hotărât sa-mi pun gradina la punct ! Asa ca mi-am cumpărat pliculețe de flori pe care le-am sădit : pufuleți, gura leului, crizanteme, crăițe, floarea-miresei, etc. Sper sa iasă măcar jumătate dintre ele. Deasemenea mi-am tuns trandafirii, mi-am resădit lalele ... abia aștept sa inflorească toate florile și sa am gradina plina de culori.
Spor și vouă în amenajarea grădinilor :)
monik_m
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 21, 2011 4:55 pm

Următorul

Înapoi la Gradina de flori

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron